Destek Hattı: 0542 716 21 85

Blok ve Yardımcı Elemanlar

Ø14’lük KANCA

Ø14’lük kancanın bahçe kurulumunda sistemin ayakta kalması konusunda önemli bir yeri vardır. Kanca uygulama sırasında, 40x40 blok içerisinde kendisine ayrılan delikten geçip, kancanın T demiri ile bloğun demir yatağına tam olarak oturtularak gömülmesi ve elips kısmın dışarıda kalması şeklinde uygulanır. Amacı Bahçe köşelerine monte edilen 3 inchlik Galvanizli boruyu çelik teller ile bağlayarak dengede tutmaktır. Her galvanizli direkte 3 adet kullanılan kanca direğe yaklaşık 3-3.5m uzaklıkta gömülür. Nervürlü demirin çelik telin gerilmesi ile tele zarar veriyor olmasından dolayı kancalarımız nervürsüz demirin galvanizlenmesi ile üretilmektedir.

40x40 YER TAŞI

Cem1 çimento ve bazalt agrega kullanılan C40 hazır beton ile vibrasyonlu olarak üretilen 40x40 blok ,Ø14lük kancanın toprak altında sabit kalması amaçlı, sistemin yükünü üzerindeki toprak yardımı ile çeken yardımcı elemandır. Yapımında buhar kürü kullanılan blok 28günlük sulamalı bekletme sonrasında paletlerle streçlenerek bahçeye gönderilir. Ölçüleri 40x40cm dikdörtgenler prizması şeklinde , ağırlığı ise 70kg’dır.

KÖŞE BORU

Sistem yükünün taşınmasında en önemli rol köşe borusuna aitdir. 3 inçlik çelik borunun galvanizlenmesi ile üretilen köşe borusu silindir içerisinde 65 -70 derece açılı olacak şekilde toprağa sabitlenir.Direkte telin daha sıkı sarılması , kaymaması için üst kısımlarında 2 adet T şeklinde boruya monte edilmiş demir çubuk bulunur. Bu demir çubuk ile , Ø14lük kanca arasında 5mm çapında çelik tel kullanılarak bağlanan boru, sistem yükü karşısında denge oluşumunu sağlar.

SİLİNDİR (Miki Maus)

Galvanizli çelik borunun ağırlığı ile sabit kalmasını sağlayan silindir, C40 hazır beton ile vibrasyon uygulanarak imal edimliktedir. Silindir ortasında köşe borusu girmesi için 10cm çapında delik bırakılmıştır. 35cm yüksekliğinde 40cm çapında olan silindirin ağırlığı 88kg’dır.

whatsapp

TEMA AYARLARI

Tema Rengi