Destek Hattı: 0542 716 21 85

Beton Direk

Toprak Üstü Sistem

Telli terbiye sistemi ilk olarak toprak üstü yöntemi ile doğmuştur. Bu yöntem ile bahçe yükü ilk etapta büyük ölçüde tellere/halatlara taşıtılarak kurulum tamamlanmaktadır. Tıpkı dışarıda kurulan bir sistemin tamamıyla bahçeye oturtulmasını andırır. Fakat bu durum dış direkler ve onları stabil tutacak kanca ve blok elemanları sistemin önemli parçaları haline getirmektedir.

Toprak üstü sistemlerde sonradan oluşacak yanal ve dikey yükler direklere binmekte ve oluşan bu yükler karşısında dizayn ettiğimiz direkler yükü taşıma durumuna geçmektedir.

Toprak üstü sistemler tellerin/halatların çekme dayanımı göz önünde bulundurarak en fazla 25 dönümlük parsellerde çözümlenmelidir.

Beton Direk Avantajları

Diğer güvenlik sistemlerine oranla daha düşük fiyat tarifesine sahip olduğundan maliyet bakımından da tüketicilerin avantajlı olmasını sağlamaktadır. Beton direkler demir direklere oranla daha uzun ömürlüdür. Beton direkler oldukça düşük bir maliyet sunmaktadır. Beton direklerin çelik direklere oranla tepe güçleri daha güçlüdür. Kaçak akımlara karşı oldukça güvenlidir. Beton direk sistemleri geniş bir kullanım sahasına da sahip olduğundan konut ve işyeri alanı haricinde özel arazilerde de güvenle uygulanabilmektedir. Profesyonel anlamda güvenlik hizmetleri sunan beton direk sistemleri garantili bir biçimde satıldığından güvenle sipariş verilebilmektedir.

Beton Direk Kullanım Alanları

Zengin bir kullanım alanına sahip olan beton direk sistemleri bağ, bahçe, park sahalarında, konut ve işyeri sahalarında, askeri sahalarda, kamu kurum ve kuruluş sahalarında, arsa ve tarla gibi özel arazili bölgelerde, toplu konut alanlarında, villa alanlarında ve daha pek çok sahalarda beton direk sistemi uzun vadeli olarak kullanılabilmektedir. En iyi fiyat garantisi ile satışa sunulan beton direk dış güvenlik ürünleri siparişlerinde ödemeler ise tercihe göre nakit veya kredi kartından yapılabilmektedir.

ÇAKMA SİSTEM

Çakma sistemin toprak üstüne göre en önemli avantajı dizayn edilebilen parsel büyüklüğü 60-80 dönüme kadar çıkmaktadır. Yükselen arazi fiyatları ile bu durum kullanılabilir bahçe miktarını arttırdığından büyük avantaj sağlamaktadır.

Ayrıca kurulumun başında iç direklerin de taşımaya katkısı olmasından dolayı direk ve çelik halat miktarını toprak üstüne göre azaltma imkanını vermektedir.

Çakma sistemde her ne kadar direk kesitlerinin büyümesi ve direk içerisinde kullanılan donatının artması gerektiyse de maliyet açısından toprak üstü ile hemen hemen eşit tutarlara tekabül etmektedir.

Arazi avantajı nedeniyle son yıllarda daha çok tercih edilen çakma sistemi, yıllar içerisinde açık hava ve mevsim koşullarına dayanıklılığı nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde beton direkler ile yapılmaktadır.


whatsapp

TEMA AYARLARI

Tema Rengi